Melis Sezen Kimdir? Gülcemal Deva Melis Sezen Nereli Kaç Yaşında

Sadakatsiz Derin ile ününe ün katan Melis Sezen Kimdir? FOX TV ile başrol oynadığı yeni dizisi Gülcemal ile Deva karakterine bürünen Melis Sezen nereli, kaç yaşında? Gibi soruların yanıtları aranıyor.

FOX TV yeni dizisi Gülcemal izleyicisinin karşısına çıktı. Dizinin başrolünde ise bir süredir ekranlardan uzak kalan Melis Sezen var. Dizide Deva karakterine hayat veren sezen güzelliği ile başarılı performansına Sadakatsiz dizisinden sonra kaldığı yerden devam ediyor. Dizideki performansının yanında sürekli sosyal medya ile kendisine yer edinen Melis Sezen kimdir takipçileri merak etmektedir.

Melis Sezen Kimdir, Biyografisi?

Melis Sezen 2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul Silivri’de dünyaya gözlerini açmıştır. Bu anlamda Melis Sezen 26 yaşındadır. İlk oynadığı dizi Hayat Bazen Tatlıdır ile kendisine yer bulmuştur. Sonrasında ise Siyah İnci dizisinde ekranlara gelmiştir. İlk başrol ise Leke dizisi ile geldi. Bir sonrası başrolü ise Sevgili Geçmiş dizisinde oldu. İlk sinema deneyimi 2018 yılında gösterime giren ve çok beğenilen Bizim İçin Şampiyon oldu. Sonrasında ise Tilki Yuvası ile kameraların karşısına geçti. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Mucize 2: Aşk filminde rol aldı. Sonraki durağı ise TRT 1’de yayımlanan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi ile Nazan karakterinde oldu. Ancak en büyük çıkışı Sadakatiz dizisi ile Derin rolünde yaşadı.

Melis Sezen Kimdir?
Melis Sezen Kimdir?

Melis Sezen babası ne iş yapıyor diye araştırmalar internet ile yapılmaktadır. Babası Arnavut ve Makedonya göçmeni olan güzel oyuncunun annesi de Selanik ile Yunanistan göçmenidir. Bir erkek kardeşi vardır. Ailesi ticaret ile uğraşmaktadır. Şimdilerde en çok soru Melis Sezen şimdi hangi dizide oynuyor olmaktadır. Melis Sezen’in son oynadığı dizi Fox TV ile Gülcemal’dir.

İzleyicileri ve takipçilerinin merak ettiği hususlardan bir diğeri de Melis Sezen aslen nereli olduğudur? Ancak babası Makedonya annesi ise Yunanistan göçmenidir. Kendisi de İstanbul’da doğmuştur.

Melis Sezen Ne Mezunu?

Melis Sezen Lise eğitimini İstanbul Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde gördü. Tiyatroya Müjdat Gezen Sanat Merkezinde başladı. Koç Üniversitesi, Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü ile yüksek eğitimini aldı.

Melis Sezen Kimdir?
Melis Sezen Kimdir?

Fit vücudu ile güzelliği karşısında herkesin konuşmaya başladığı Melis Sezen Deva karakteri ile karşımıza çıktı. İlk bölümü ile göstermiş olduğu performans dudak ısırttı. Başrol olarak dizide yer alan Sezen geçtiğimiz aylarda düzenlenen Altın Kelebek Ödüllerine damgasını vurmuştu. Yıldızı Parlayanlar ile ödüle layık görülen güzel oyuncu burada konuşma yapmıştı. Heyecanlı konuşmasında “Bunu tutuyorum. Çünkü elimde şu an” diyen oyuncu hal, hareket ve mimikleri ile törene damgasını vurmuştu. Öyle ki tören sonrasında da bu hali konuşuldu. Hatta giymiş olduğu kıyafeti dahi sık sık gündem olan Melis Sezen son dizisi Gülcemal ile FOX TV ekranlarına geldi.

Melis Sezen Hangi Dizi ve Filmlerde Oynadı

Yapılan projelerde en önde yer alan Melis Sezen sosyal medyayı çok iyi kullanan ünlülerden. Bu anlamda kendisinin 1,2 milyon takipçisi bulunuyor. Henüz 26 yaşındaki genç oyuncu özellikle genç kızların idolü olmaya devam ediyor.

Melis Sezen Kimdir?
Melis Sezen Kimdir?

Melis Sezen’in Rol Aldığı Diziler

Gülcemal Deva dizi ve sinemalar dışında reklam için kameraların karşısına Turkcell markası ile geçti. Arış Arduç ile reklamda başrolü paylaştı. Bu aşamada Melis Sezen’in rol aldığı diziler şunlardır;

 • Arkadaşlar İyidir
 • Hayat Bazen Tatlıdır
 • Siyah İnci
 • Sevgili Geçmiş
 • Leke
 • İçten Sesler Korosu
 • Ya İstiklal Ya Ölüm
 • Fatma
 • Gülcemal

Melis Sezen’in Rol Aldığı Sinema Filmleri

Diziler dışında sinema filmleri ile izleyicisini büyüleyen Melis Sezen’in rol aldığı filmler ise şunlardır;

Melis Sezen Kimdir?
Melis Sezen Kimdir?
 • Tilki Yuvası
 • Bizim İçin Şampiyon
 • Dünya Hali
 • Mucize 2: Aşk
 • Kovala

Melis Sezen eşi merak edilen bir diğer husustur. Ancak güzel oyuncu henüz evli değildir. Bu aşamada sorular Melis Sezen sevgilisi kim olarak yapılmaktadır. Son olarak Mehmet Uygun Melis Sezen’in sevgilisi olduğu iddiası vardır. Mehmet Uygun’la bir araçta görüntülenmesi bunun en büyük nedenidir. Üniversiteden arkadaşı olan Mehmet Uygun aynı zamanda Taha Tatlıcının yeğenidir.

Melis Sezen estetiksiz hali merak edilen fotoğraflardan olmaktadır. Zira estetik kervanına katılan sanatçılardan biridir.

Melis Sezen Kimdir?
Melis Sezen Kimdir?

2017 2018 yıllarında Ebru olarak tanıdığımız Sezen Siyah İnci dizisinde rol almıştı. Rol almış olduğu ilk sinema filmi ise Dünya Hali oldu. Bundan sonra sinema filmine Tilki Yuvası ile devam etti.

Yorum yapın