Fahriye Evcen Kimdir? Hayatı, Sevgilileri

Kendisine fırsatları iyi değerlendiren ünlü sinema oyuncusu Fahriye Evcen kimdir? Nasıl Ünlü oldu? Hayatı ile biyografisi merak ediliyor. Bunun yanında özel hayatı, aşkları ve evliliği ile her adımı gündem olan oyuncu magazin dünyasında adını ilk sıralara yazdırıyor.

Fahriye Evcen almış olduğu roller ile dikkatleri üzerine çeken ve herkesin ilgi odağı olmasını sağlayan özelliklere sahiptir. Birçok dizide verdiği karakterler ile can bulan güzel oyuncu Burak Özçivit ile evlidir. İki erkek çocuğu vardır. Birinin adı Karan diğerinin adı ise Kerem’dir. Fahriye Evcen kimdir, aşkları ve hayatı ile makalemizde yer alıyor.

Fahriye Evcen Kimdir Hayatı?

İlk Sinema deneyimini başrol oynadığı Cennet Filmiyle yaşayan Fahriye Evcen kimdir hayatı nasıl herkes merak etmektedir. Bafralı olan babası Kavala göçmenidir. Solingen’de gözlerini dünyaya açan güzel oyuncu Neo-Nazi saldırıları ile korku dolu anlar yaşadığını her fırsatta belirtmiştir. Zira dikkat çekmemek için ışıkları yakmadıklarından bahsetmektedir.

Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen Kimdir?

Güzel oyuncu 29 Haziran 2017 tarihinde dünya evine girdi. Burak Özçivit ile İstanbul Sait Halim Paşa Yalısında nikah masasına oturdu. İnternet ile dünyanın en güzel 30 kadını arasında yer aldı. Öyle ki bu kadınlar arasında Emma Watson, Adiana Lima, Gigi Hadid, Hillary Clinton ve Angelina Jolie bulunuyordu. Evcen bu listede 9. Sırada yer alıyordu.

Fahriye Evcen Nasıl Ünlü Oldu?

Birçok dizi ve sinema ile reklamlarda rol alan güzel oyuncunun asıl yıldızını parlatan dizi Yaprak Dökümü oldu. Burada canlandırmış olduğu Necla karakteri ile herkesi adeta büyüledi. İkameti olan Almanya’dan Türkiye’ye tatile gelen oyuncu burada Oya Aydoğan’ın sunduğu programa katıldı. Programda Aydoğan yapımcısı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırmıştı. Sonrasında Almanya’ya dönen oyuncu telefon numarasını verdiği Mertoğlu sayesinde birçok rol teklifi aldı. Bu tekliflerden Asla Unutma, Hasret dizilerini kabul etti.  Ancak asıl yıldızını parlatan Necla karakteri ile Yaprak Dökümü oldu.

Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen Kimdir?

Fahriye Evcen’in Bebeğinin Cinsiyeti Belli Oldu mu?

Burak Özçivit ile evlenmesinin ardından aile hayatı sürmeye başlayan oyuncu eşiyle birlikte sürekli magazin programlarında yer buluyor. Evlilik sonrası oğulları dünyaya gelen çiftin ikinci çocuk heyecanı takipçileriyle birlikte herkesi sardı. Bu sebeple Fahriye Evcen’in bebeğinin cinsiyeti belli oldu mu soruları soruluyor. İlk çocukları erkek olan çiftin ikinci çocuklarının da erkek olacağı biliniyor. Cinsiyeti 23 Haziranda belli olan çift bunu basın mensupları ile paylaşmıştı.

Fahriye Evcen Kimlerle Aşk Yaşadı?

Dört yıllık birliktelik sonrası Burak Özçivit ile nikah masasına oturan ünlü oyunca daha önce Barış Bağıcı ile aşk yaşamıştı. Evlendikten 2 yıl sonra Karan çocuğunu kucağına alan çift ikinci bebeğini bekliyor. Çok şaşırtan bir gerçek ise Fahriye Evcen eski sevgilileri arasında Özcan Deniz’in olması. Zira ilk evim sensim filminde birlikte rol alan oyuncu burada ilişki yaşamaya başlamıştı. Dört yılın sonunda ayrılık kararı almışlardı. Güzel oyuncunun beş yıllık evliliği bulunuyor. Bu anlamda Fahriye Evcen’in ilk eşi Burat Özçivit’tir.

Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen Kimdir?

Takipçileri ve sevenleri Fahriye Evcen kaç çocuğu var sorusuna yanıt aramaktadır. Güzel oyuncu evlendikten sonra Karan’ı dünyaya getirdi. Karan İstanbul Amerikan Hastanesinde dünyaya gözlerini açtı. Sonrasında ise çiftin ikinci çocukları 18 Ocak 2023 yılında yine aynı hastanede gözlerini açtı. Fahriye Evcen 2. Bebek ismi Kerem oldu. Takipçilerinin aradığı diğer bir konu Fahriye Evcen doğum yaptı sorusunun yanıtı 18 Ocak tarihinde  olmaktadır.

Fahriye Evcen kaç yaşında anne oldu?

Fahriye Evren ile Burak Özçivit 2017 yılında evlendi. İki sonra çocukları oldu. 52 cm boyunda doğan oğulları 3.670 kg ağırlığındaydı. Adına Karam koydular. Bu aşamada Fahriye Evcen 31 yaşında anne oldu. İkinci oğlunu ise 33 yaşında dünyaya getirdi.

Fahriye Evcen Kimdir?
Fahriye Evcen Kimdir?

Fahriye Evcen Nereli Alevi mi?

Takipçileri Fahriye Evcen ve ailesi hakkında tüm bilgileri merak ediyor. Bunlardan biri de Fahriye Evcen nereli Alevi mi olmaktadır. Güzel oyuncu 4 Haziran 1986 tarihinde Almanya’da Solingen kentinde dünyaya gelmiştir. Almanya’ya göç eden ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymuş ve org ile piyano çalmıştır. Fahriye Evcen annesi Çerkes kökenlidir. Selanik göçmeni olduğu bilinmektedir. Babası ise Samsun ile Bafra ilçesindendir.

Fahriye Evcen’in Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri

Yeni diziler ve sinemalar ile çok izlenilenler arasında yer alan Fahriye Evcen aynı zamanda reklamların da aranılan yüzüdür. Bu anlamda rol aldığı dizi ve sinemalar şunlardır.

 • Ölene Kadar
 • Sonsuz Aşk
 • Aşk Sana Benzer
 • Kurt Seyit ve Şura
 • Çalıkuşu
 • Veda
 • Evim Sensin
 • Yalancı Bahar
 • Takiye
 • Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak
 • Alvin ve Sincaplar
 • Aşk Tutulması
 • Cennet
 • Yaprak Dökümü
 • Hasret
 • Aslan Unutma

Yorum yapın