İban Numarasına ATM’den Para Yatırma

İstediğiniz kişinin iban numarasına ATM’den para yatırma hizmeti tüm bankalarda bulunuyor. Bankamatikten iban numarasına nasıl para yatırılır içeriğimizde yer almaktadır.

İban nosuna ATM’den para yatırma başta Ziraat Bankası, Garanti BBVA ve Akbank bankamatiklerinden yapılabilmektedir. Çok kolay olan bu hizmeti alırken aynı zamanda güvenli işlem yapılmış olmaktadır. Bankalar finans desteği verirken para göndermek için daha çok tercih edilmektedir.

Hesaba ATM’den Para Yatırma

Para yatırmak isteyen kişiler bu hizmeti kartlı ve kartsız işlem olarak bankamatiklerden yapabilmektedir. Bu aşamada en önemli husus hesap numarasıdır. Ancak en doğru adrese yatırılan paranın ulaşabilmesi için iban numarası üzerinden yatırılması gerekmektedir. İban numarası ile ATM’den para yatırma çok kolaydır. Bunun için bankanın müşterisi olmanıza da gerek yoktur. Özellikle ATM’den ibana para yatırma için en çok tercih edilen Ziraat ve Garanti BBVA Bankasıdır. Bunun sebebi ise çok kullanıcı ve müşteriye sahip olmaları olarak gösterilebilir.

İban Numarasına ATM’den Para Yatırma
İban Numarasına ATM’den Para Yatırma

Hesap sahibinin hangi bankada hesabı olduğu bu aşamada önemlidir. Zira o bankanın ATM’sinden para yatırmak çok daha sağlıklı olmaktadır. Bu aşamada hesabınızın olması gerekmemektedir. Kartsız işlem menüsü ile para yatırma menüsüden takip etmeniz halinde istediğiniz kişinin hesabına para yatırabilirsiniz. Sağlıklı olarak ise iban numarası tercihi ile para yatırmanız doğru adım olacaktır.

İban no üzerinden ATM’den para yatırmak bankanın para yatırma limitleri doğrultusunda gerçekleştirilebilmektedir. Bu aşamada yatırılan paranın yıpranmış, yırtık ve bir parçası olmayan tarzlarda olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde bankamatik parayı kabul etmez ve size iade eder.

İban Numarasına ATM’den Para Yatırma
İban Numarasına ATM’den Para Yatırma

ATM’den İbana Para Nasıl Yatırılır?

Bankada hesabınız bulunuyorsa internet bankacılığı üzerinden eft yaparak bu hizmeti alabilirsiniz. Ancak fiziki olarak iban üzerinden ATM’ye para yatırmak isterseniz kartsız işlem menüsünden devam edebilirsiniz. Bunun için atacağınız adımlar şu şekildedir;

  • Kartsız işlem menüsünü seçin
  • Para yatırma menüsüne geçin
  • Buradan iban no ile para yatırma tercihini seçin
  • Açılan sayfadan iban numarasını girin
  • İlerleyin
  • İban numarasına ait kişinin isim ve soy isminin ilk iki harfini kontrol edin.
  • Doğruysa yatırmak istediğiniz tutarı yazın
  • Açılan para haznesine paranızı koyun ve kabul edilmesini bekleyin
  • Yatırılan para ile iban numarası doğrulaması sonrası yatır seçeneği ile devam edin.

Tüm bankaların ATM’si üzerinden iban numarasına para yatırılabilmektedir. 7-24 hizmet veren bankamatikler sayesinde istediğiniz kişiye ücretsiz olarak para yatırılabilmektedir. Bu aşamada ibana para yatırmak için kişinin TC numarası ve diğer bilgileri istenmemektedir. Ancak yatırmak için isim doğrulaması şarttır. Bu husus ise isim ve soy ismin ilk iki harfi görülerek yapılabilmektedir.

Yorum yapın