Balçiçek İlter Kimdir?

Bir zamanlar Balçiçek Pamir olarak bilinen Balçiçek İlter kimdir? Şahap Sıtkı İlter gibi büyük bir yazarın elinde büyüyen Balçiçek küçük yaşlardan itibaren önemli yazarların içerisinde büyüyen birisidir.

16 Haziran 1973 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Balçiçek Pamir sonradan soyadını değiştirmiştir. Balçiçek İlter olarak yazıların altına imzasını atan ünlü gazetece Şahap Sıtkı İlter’in torunudur. Zira kendisini o ve babaannesi yetiştirmiştir. Küçük yaşlarda önemli yazarlar ile taşına gazeteci Liseyi Dame de Sion Fransız lisesinde okumuştur. Balçiçek lise eğitimi sonrası bir yıl kadar Fransa’da yaşamıştır. Bu durum onun daha iyi Fransızca öğrenmesini sağlamıştır. Balçiçek İlter kimdir? Sorguları yapanlar onun başarılı sunumuna hayran kalmaktadır.

Lise eğitimi sonrası ODTÜ Psikiloji Bölümünde eğitim gören Balçiçek İlter, Fransız Lisesinde okumanın faydasını görmüştür. Zira küçük yaşta Cosmopolitan Dergisi için çeviriler yapmıştır. Sonrasında ise bir  süre Aktüel Dergisinde çalışmıştır.

Balçiçek İlter Kimdir?
Balçiçek İlter Kimdir?

Güncel olarak Habertürk TV ile program yapan Balçiçek İlter aynı zamanda Habertürk ile yazılar yazmaktadır.

Balçiçek Pamir İlter Soyadını Neden Aldı

Ali Pamir ile evliliğini sonlandıran Balçiçek soyadını değiştirmiştir. 2003 yılında evlenen çift 2010 yılında ayrılmıştır. Bu sebeple ünlü yazar Balçiçek İlter soyadı ile devam etmiştir. Güncel olarak kendisi evli değildir. İkiz annesi olan yazarın kuzey ve Lal isminde çocukları vardır. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Çıktığı televizyon programları ile sürekli basamakları tırmanan Balçiçek İlter, kadın haklarını savunan bir vizyona sahip. Zira sürekli bununla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. İlk olarak Olay yeri sunuculuğu ile iş hayatına başlamıştır. Ancak istenilen reyting ile programı tutmamıştır. Ancak sonraki programları ile sürekli reytingleri yakalamış ve başarı sağlamıştır.

Yorum yapın