Youtube Deli mi ne Kanalı Kurucusu Fester Abdü Kimdir?

Youtube kanalı olan deli mi ne ile milyonlarca takipçi yakalayan Fester Abdü kimdir? Hatay depremi sonrası arkadaşının annesini kurtaran Ali Abdüsselam Yılmaz böylelikle birçok kişinin takdirini kazandı. Youtube ile Deli mi ne kanalını açan Yılmaz bu aşamada kimdir? Nereli? Yaşı Kaç gibi bir çok soruya yanıtlar aranmaktadır.

Youtube ile Deli mi ne kanalı kurucusu olan Fester Abdü kimdir? Birçok kişi takipçisi olduğu bu kişiyi merak etmektedir. Gerçek adı Ali Abdüsselam Yılmaz olan kişi 1993 doğumludur. Kendisi Konya’da dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu eğitimi görmüştür. Aynı zamanda Türkiye kanu milli takımında sporcu olan Yılmaz birçok kulüp formasıyla yarışmalarda dereceler kazanmıştır.

Ali Abdüssülam Yılmaz, youtube kanalı deli mi ne’yi 11 Nisan 2017 yılında kurdu. Bir yıl sonrasında pembe topuklu ayakkabı ile koşu yarışlarına katıldı. Sonrasında ise Çanakkale boğazındaki dalışı ile gündem oldu. Zira burada batan Majestik gemisine dalış yapmıştı. Bu iki adımı çok konuşulan deli mi ne kendisini böylelikle tüm Türkiye’ye duyurdu. Ancak asıl önemli çıkışını 11 ilde yaşanılan deprem afeti sonrası yaşadı. Hatay’da deprem sonrası göçük altından arkadaşının annesini çıkarması ile birçok kişinin takdirini alan Yılmaz böylelikle abone sayısını da yükseltti.

Youtube Deli mi ne Kanalı Kurucusu Fester Abdü Kimdir?
Youtube Deli mi ne Kanalı Kurucusu Fester Abdü Kimdir?

Deli mi ne Ali Abdüsselam Yılmaz Kimdir?

Deli mi ne Youtube kanalının kurucusu Ali Abdüsselam Yılmaz 2019 yılında da UEFA Süper Kupa maçında sahaya atladı. Maç istanbul’da Vodafone stadında oynanıyordu. Bu hareketi onun gözaltına alınmasına neden oldu. Ancak ünlü fenomen sonrasında serbest bırakıldı.

Fenomen çok takipçi ile ilk sıralarda yer alırken merak edilen hususlardan biri delimine nin abisi kaç yaşında oldu. Hatta Delimine nin kardeşi Hüseyin kaç yaşında olarak aramalar yapılmaktadır. Aynı zamanda sinema ile ekranlara gelen Fester Abdü ismi nedeniyle nereli olduğu araştırılan konuların başında gelmektedir. Delimine Fester  Abdü 2022 yılında Düş Peşine isimli komedi filminde rol aldı. Burada Kaan karakterini canlandıran Fester Abdü aynı zamanda kendisine ait videoları izinsiz yayımladığı gerekçesi ile Show TV için tazminat davası açmıştır. Bu dava sonrası Show TV’nin Abdü’ye 1 milyon 434 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Delimi ne nin boyu 1,69 cm. Delimine nin kardeşi Katana özelliği merak edilmektedir. Zira kendisinin kardeşi olmaktan başka bir özelliği bulunmamaktadır. Fester Abdu ailesi ve Festes Abdu babası nereli olarak araştırılmaktadır. Kendisi Konya’da doğmuştur. Adana’da eğitim görmüştür.

Milyonlarca takipçi sayısına ulaşan Delimine Fester Abdü sevgilisi merak edilen diğer bir husustur. Henüz ünlü fenomen ve sevgilisi bu durumu kabullenmese de Rabia Soytürk ve  Fester Abdü’nün yaptıkları paylaşımlar sevgili olduğunu düşündürmektedir.

Yorum yapın