Genç Müzisyen Mehmet Dudarık Döven Sanık İçin İstenilen Ceza Belli Oldu. 

Ankara’nın en yoğun ilçelerinden Çankaya çevresindeki eğlence mekanlarında konser veren Rock Müzik davulcusu Mehmet Dudarık 14 Aralık tarihinde tanımadığı kişilerle tartıştı. Sonrasında kavgaya dönüşen tartışma ile genç müzisyen tartıştığı kişilerce öldüresiye dövüldü.

Gündem haberlerine yansıyan kavga sonrası ölümden dönen Mehmet Dudarık’ın sanıktan ayrıca özür dilemesine rağmen Bilge Kaan Korkmaz’ın saldırısına uğradı. Eğlence mekanı önüne telefonla konuşmak için çıkan Dudarık’a saldıran Korkmaz önce gözaltına alındı.

Öldüresiye Yumruklandı

Genç Müzisyen Mehmet Dudarık’ı Döven Sanık İçin İstenilen Ceza Belli Oldu.
Genç Müzisyen Mehmet Dudarık’ı Döven Sanık İçin İstenilen Ceza Belli Oldu.

Tartışma sonrası defalarca yumruklanan genç Mehmet Dudarık Ankara’da 14 Aralıkta konser verdi. Konser sonrası sahneden indi. Arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başladı. Dans esnasında kalabalıkta bulunan Bilgi Kaan Korkmaz kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesi ile genç müzisyene tepki gösterdi. Tepki kısa süre sonra tartışmaya dönüştü. Bu esnada Mehmet Dudarık dışarıya çıktı. Konser verdiği eğlence mekanı önünde telefon görüşmesi yaptığı esnada dışarıya çıkan Bilge Kaan Korkmaz burada genç müzisyene yumrukla saldırdı. Dudarık başına aldığı darbe ile yere düştü. Ancak Bilge Kaan Korkmaz yerde yatan gence vurmaya devam etti.

Arbede esnasında ağır yara alan Dudarık hastaneye kaldırıldı. Bilgi Kaan Korkmaz ise gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Burada nöbetçi hakimlik tarafından Bilge Kaan Korkmaz’a tutuklama kararı çıktı.

Sanık Korkmaz’a 13 yıl 6 Ay Hapis Cezası İstemli Dava Açıldı

Yapılan tahkikat sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı başlattığı soruşturmayı tamamladı. Dosyada sanık Bilge Kaan Korkmaz’ın Mehmet Dudarık’ın kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlikeye neden olacak şekilde kasten yaralamadan dolayı 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Eğlence mekanında dans ederken kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesi ile ölesiye dövülen Mehmet Dudarık ile Bilge Kaan Korkmaz arasındaki olay iddianameye yansıdı. Korkmaz’ın kız arkadaşının ayağına bastığı için dışarıya çıkan Dudarık’ı yumruklayarak yere düşürdüğü, yerde yumruklamaya devam ettiği belirtildi. Yerde yatan Dudarık’a dört kez yumruk attığı iddianamede belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen dosya ile talep sonrası Ankara 65 Asliye Ceza Mahkemesinde dava kabul edildi. Kısa sürede adli sürecin başlaması bekleniyor.

Yorum yapın