İzmir Ankara Arası Kaç Saat Km

Ulaşım açısından zamana önem veren ve program yapmak isteyenler özellikle seyahat öncesi İzmir Ankara arası kaç saat km sorgusu yapmaktadır. Konuya ilişkin ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

İzmir’den Ankara’ya seyahat eden kişiler öncelikli olarak seyahat süresi ile birlikte mesafeyi sorgulama yoluna gitmektedir. Bu anlamda en çok merak edilen husus elbette İzmir-Ankara arası kaç saat km olarak yapılmaktadır. Birçok kişi mesafede ziyade saat olarak süreyi hesaplama yoluna gider. Zira yaşam seyahatler ve geziler ile çok daha güzel.

İzmir Ankara Arası Yolculuk Kaç Saat Sürer?

İzmir Ankara Arası Kaç Saat Km

Yolculuk yapacakların merak ettiği en önemli husus mesafe ve yolda geçireceği süredir. İzmir Ankara arası yolculuk kaç saat sürer sorgusunda seyahat aracı da önemlidir. Bazı araçlar çok hızlı ulaşırken bazıları bu araçlara oranla birkaç katı daha geç varabiliyor. İzmir’den hareket eden bir kişinin ulaşım aracına göre mesafesi ve seyahat süreleri ise yaklaşık olarak şu şekildedir;

  • Uçakla 522 km 1 saat 10 dakika
  • Otobüsle 588 km 8 saat 20 dakika
  • Otomobil ile 588 km 7 saat 20 dakika
  • Tren 824 km 13 saat 50 dakika

GPS ile konumlandırarak İzmir’den Ankara’ya yürüyerek gidecek kişiler için ise bir hayli ilginç. Dijital ortamlarda yapılan sorgulamalar neticesinde İzmir’den yaya olarak hareket eden kişi 118 saat sonra şehre varmış oluyor.

İzmir Ankara Arası Kaç Saat Km

İzmir Ankara Arası Kaç KM

Mesafe olarak seyahat süresini hesaplamak isteyenler doğal olarak İzmir Ankara arası kaç km sorgusu yapmaktadır. Ulaşım için e96 – D300 karayolunu seçenlerin mesafesi 593 km’dir. O-4  ve O-5 Anadolu otoyolunu seçenler için 803 km’dir. E90 ve O-5 ile D200 karayolu üzerinden ise 737 km olarak hesaplanmaktadır.

Otomobil ile yola çıkan kişiler e96/D300 karayolunu tercih ettiklerinde yaklaşık 7 saatlik bir yolculuk yapmaktadır. Ancak O-4 ve O-5 otoyolunu tercih edenler 7,5 saatlik bir zaman dilimi sonrası ulaşabilmektedir. E90 ve O-5 karayolunu kullananlar ise yine 7,5 saat sonra başkente varabilmektedir.

Yorum yapın