Ece Bağcı kimdir?

76 ncı Cannes Film Festivaline katılan Kuru Otlar Üstüne filminde çocuk başrolünde ilk kez oyunculuk yapan Ece Bağcı kimdir?

Sinema ile oyunculuk dünyasına ilk adımını Kuru Otlar Üstüne filminde Nuri Bilge Ceylan gibi önemli bir yönetmenle atan Ece Bağcı büyük ilgi görüyor. Zira film Türkiye’de gösterime girdikten sonra daha büyük bir ilgiyle karşılaşacak.

Ece Bağcı Kimdir, Kaç Yaşında?

Ece Samet Öğretmenin öğrencisidir. Burada Samet öğretmene atılan iftira sonrası önemli bir karakter olan Ece başarılı bir performans sergiledi. Bu yüzden izleyenler Ece Bağcı kimdir sorgusu yaptı. Doğu’da Erzurum ilinde çekilen filmde oynayan Ece Bağcı henüz 11 yaşındadır. 2012 doğumludur. İlkokul 4. Sınıf öğrencisidir. İlk sinema ve oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Böylelikle İstanbul’da yaşayan Ece’yi bundan sonra birçok projede de ekranlarda göreceğimiz anlamına geliyor.

Cannes Film Festivalinin 76 ncısı ödüllerin verilmesi ile son buldu. Ancak yankıları halen devam ediyor. Bu aşamada Nuri Bilge Ceylan yönetmenliğindeki TRT yapımı Kuru Otlar üstüne festivalde boy gösterdi. Hatta gösterimi sonrası dakikalarca ayakta alkışlanan film büyük ilgi gördü. Film bir başarı elde edemese de filmdeki Nuray karakteri ile Merve Dizdar En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Bu filmde ilk kez oyunculuk yapan bir diğer kişi ise Ece Bağcı oldu. Zira Bağcı ilk oyunculuğunu çocuk başrolü ile bu yapıtta yaptı. Büyük bir performans sergileyen oyuncu beğeni alırken birçok kesim Ece Bağcı kimdir sorgusu yaptı.

Ece Bağcı kimdir?
Ece Bağcı kimdir?

Ece Bağcı’nın İlk Oyunculuk Deneyimi Kuru Otlar Üstüne

Film henüz Türkiye’de vizyona girmedi. Bu konuda bir açıklama yapılmazken birçok kişi Ece Bağcı’yı şimdiden merak etmeye başladı. Henüz 11 yaşında olan Ece bir ilkokul öğrencisi. Tiyatro, sinema, dizi gibi oyunculukta herhangi bir geçmişi olmayan biridir. Ancak ilk kez kameraların karşısına geçtiği Kuru Otlar Üstüne ile büyük beğeni almıştır. Henüz ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi olan Ece Bağcı büyük alkış aldı.

Film doğuda zorlu şartlar altında geçmektedir. Zira buradaki Samet öğretmenin zorlu yaşamı ve çalışma şartları konu edilmektedir. Türkiye’de gösterime girmemesine rağmen büyük yankı uyandıran film aynı zamanda çok merak edilmektedir. Bu merak edilen hususlardan biri de Ece Bağcı’nın performansı oldu. Çocuk başrol oyuncusu Ece Bağcı bu yüzden kimdir özellikle internetten araştırılmaktadır.

Kuru Otlar Üstüne filmi 3 saat 20 dakikalık uzun bir sinema. Filmde Samet öğretmen ve öğrencisi Sevim arasında geçen yakın diyaloglar söz konusudur. Bu aşamada bombalı bir saldırı gerçekleştirilmektedir. Saldırıda ise Nuray bacağını kaybeder. Böylelikle Samet öğretmen, Nuray ve Sevim arasında aşk üçgeni şekillenir. Filmde Deniz Celiloğlu, Musab Ekici, Erdem Şenocak Elif Ürse, Ece Bağcı ve festivalde En iyi Kadın Oyuncu ödülü alan Merve Dizdar rol alıyor.

Yorum yapın