Ziraat Para Çekme Limiti (Günlük Ne Kadar Yatırılır, Çekilir)

Hesabınızda daha çok miktar olmasına karşın bankamatiklerden Ziraat para çekme limiti dahilinde hizmet alınabilmektedir. Ticari ve Bireysel müşterilerin farklı tutarlarda karşılaştığı limitler özellikle artırılmak istenmektedir. Bu durum daha çok bankanın ticari olarak düşünce adımıdır.

Ziraat Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Bankacılık işlemleri limitler dahilinde yapılırken Ziraat Bankasa günlük para çekme yatırma limiti en çok sorgulanan hususlardan biridir. Zira hesabınızdaki parayı bir gün içerisinde bankamatikten çekebilmeniz mümkün değildir. Bu aşamada size verilen limitler dahilinde hizmet alınabilmektedir. Farklı ATM’leri deneyen tüketiciler olmasına rağmen bu mümkün değildir. Zira teknik olarak limitler dijital ortamlara yansımaktadır. Bu sayede günlük olarak belli miktarlarda para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Limit üzeri para çekme ise ayrıca sizden alınacak ek masraflar anlamına gelmektedir. Finans hizmeti alacağınız Ziraat Bankası aynı zamanda ticari bir kuruluştur.

Ziraat Bankası şubelerindeki hesabınızdan para çekme işlemi ATM’den yapılabilmektedir. Ziraat para çekme limiti günlük olarak 5 bin TL’dir. Bu limitin üzerinde çekmek isterseniz para masrafı ödemeniz gerekecektir. Ancak banka şubesinden paranızı çekmek isterseniz daha yüksek limitlerde çekim yapılabilmektedir. Ancak bu hizmeti ancak banka şubenizden alabilirsiniz.

Ziraat Para Çekme Limiti

Ziraat ATM günlük para çekme ve yatırma limitleri bankanın kendi tasarrufundadır. Zira finansal açıdan kendi ticari düşüncelerini ortaya koymaktadır. Bu aşamada özel müşterilerine daha farklı limitler uygulandığını belirtmek gerekmektedir. Yani bankanızla görüşerek bu limitlerinizi artırabilirsiniz. Günlük limit üstü çekim masrafı bu aşamada en çok merak edilen hususlardan biri olmaktadır.

Ziraat Günlük Para Çekme Limiti Komisyonu – Masrafı

Banka şubesindeki hesabınızdan günlük para çekme limiti Ziraat Bankasında 5 Bin Liradır. Bu limit üzeri çekimlerde banka komisyon ödemesi almaktadır. Buna limit üstü çekim masrafı diyebilirsiniz. Bu limitin üzeri çekilen paralarda çekilen tutar üzerinden masraf ödenmektedir. Bu masraf çekilen tutarın yüzde 2 si olarak alınmaktadır. Asgari olarak alınacak masraf tutarı ise 12,73 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Günlük Para Yatırma Limiti

Çekme kadar yatırma işlemleri de limitler dahilinde yapılmaktadır. Ziraat ATM Para yatırma limiti ise çekmeye göre daha fazladır. Bir gün içerisinde Ziraat ATM Para yatırma limiti 20 bin liradır. Bu limitin üzerinde yatırmanız mümkün değildir. Bunun yanında 5 bin lira para çekme limiti konulması müşterileri rahatsız eden unsur olmaktadır.

Ziraat bankamatiklerinden para yatırabilmeniz için kağıt para kullanılması gerekmektedir. Bu aşamada yatırmak için bir defada en fazla 40 adet banknot kullanılabilmektedir. Fazla para miktarı yatırılmaya çalışıldığında ATM’lerde paranın sıkıştığı görülmektedir. Bu aşamada en çok sorgulanan husus para ATM sıkıştı nasıl alırım olmaktadır.

Bankamatiklerde para yatırma işlemi esnasında fazla kağıt para konulması sıkışmasına neden olabilir. Bu aşamada bankamatik parayı güvene alarak haznesinden alır. Ancak alınan para miktarı hesaba yansıtılmamaktadır. Bu durumda hesap sahibi olarak yapmanız gereken husus Ziraat Müşteri hizmetlerini arayıp, bankamatik numarası ile sıkışan para kaydı açtırılması gerektiğidir. Bu kaydın açılmasında tarih, saat ve bankamatik numarası önem taşır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra yetkili bu konuda sizlere gerekli bilgilendirmeye yapacaktır.

Yorum yapın