Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Basit Yöntem

Birçok kişinin saç dökülmesi sorunu olması nedeniyle saç dökülmesini önlemek için 3 basit yöntem araştırılmaktadır. Saç dökülmeleri hareketsiz yaşam tarzları, alerjiler, beslenme yetersizlikleri, hormonal dengesizlikler, kötü saç bakımı ve genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Fakat evde atacağınız birkaç adımla saçlarınızın hacmini artırabilirsiniz.

Özellikle ilerleyen yaşlar ile birlikte saç dökülmeleri, devamında saç seyrelmesi insanları psikolojik olarak etkilemektedir. Öyle ki yaşam içerisinde artan kirlilik, stres, kullanılan suyun kalitesi saç dökülmelerine neden olmaktadır. Zira dökülmesine neden sadece bunlar değildir. Başta hareketsiz yaşam tarzı, yetersiz beslenme, hormonal dengesizlikler, genetik durumlar, alerjiler, kötü saç bakımı gibi birçok farklı nedene bağlı olarak saçlar dökülebilmektedir.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Yöntemler

Yapılan araştırmalar saçların dökülmesi, tamamen dökülmesi, incelmesi ve seyrelmesi gibi sonuçları ortaya koymaktadır. Ancak yine araştırmalar mutfağınızdaki besinler ile saçlarınızın hacmini artırma olanakları sağladığını da ortaya koymaktadır. Bu aşamada saç dökülmesini önlemek için 3 basit yöntem şunlardır;

  • Aloe Vera
  • Yumurda
  • Amla (Hint Bektaşi Üzümü)

Aloe Vera

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Basit Yöntem
Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Basit Yöntem

Özellikle Aloe Vera’nın saç derisini yenileyen proteolitik enzimlerle dolu olduğunu belirtmek gerekmektedir. Öyle ki uyuyan saç köklerini uyarma gibi bir özelliği bulunmaktadır. Zira saç kremi görevini üstlenmektedir. Saçık pürüzsüz ve parlak yapar. Derideki kaşıntıyı önler, saçınızı uzatır, derinizi onarır. Aloe vera suyu anal olarak tüketilmektedir. Böylelikle parlak cilt sağlarken saçlarınızı da büyümesi için desteklemektedir.

Aloe Vera Saçlara Nasıl Uygulanmalı?

Aloe vera kullanımı için birkaç yapağı dilimleyerek iki çay kaşığı jel çıkarın. Jeli pürüzsüz olana kadar çırpın. Sonrasında jeli parmaklarınızla saç derinize sürerek uygulayın. Uygulama yaklaşık 7 dakika olsun. 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık suyla yıkayın.

Yumurta

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Basit Yöntem

Bileşenindeki proteinler sayesinde saç büyümesi ve kalınlığı için yumurta bulunmaz bir nimettir. İçeriğinde B12, çinko, demir ve omega 6 yağı bulunmaktadır. Temel besinler sayesinde saç büyümesi ve hacimlendirmek için yumurta kullanılmaktadır.

Yumurta Saçlara Nasıl Uygulanır?

Kase içerisine bir çorba kaşığı zeytinyağı ve yumurta ekleyin. Zeytinyağı yerine Hindistan yağıda tercih edilebilmektedir. Bu karışımı kasede iyice karıştırın ve saç derinize parmaklarınızla uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra şampuan ve soğuk suyla yıkayın.

Amla (Hint Bektaşi Üzümü)

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 3 Basit Yöntem

Yoğun bir besin kaynağı olan Amla sağlık açısından çok faydalıdır. Uygulama ve içerek saçlarınıza fayda sağlamaktadır. Özellikle saçınızı zayıflatan unsurları ortadan kaldırmaya yarar. İçeriğinde amino asit, besinler, antioksidanlar ile C vitamini vardır.

Uygulama için 2 çay kaşığı amla tozu, limon suyu ile karıştırın. Sonra saçınıza uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin.

Saçların uzaması ve hacim kazanması için farklı yollar bulunmaktadır. Ancak bu anlamda makalemiz sadece bilgilendirme amaçlı olup bu konularda mağduriyet yaşanmaması için uzmanlardan destek alınması gerekmektedir. Saç dökülmesini önlemek için 3 basit yöntem sadece bilgilendirme amaçlı olarak yazılmıştır.

Yorum yapın