Parol Adeti Kaç Gün Geciktirir – Adeti Hangi Ağrı Kesici Geciktirir

Adet öncesi alınan ağrı kesici ve ateş düşürücü Parol adeti kaç gün geciktirir? Ağrı kesiciler adet geciktirir mi? İçeriğimizde yer almaktadır.

Hanımların son zamanlarda merak ettiği hususlardan biri ağrı kesici adeti geciktirir mi olmaktadır. Özellikle çok sık kullanılan ve her evde mutlaka bulunan Parol adeti kaç gün geciktirir soruları sorulmaktadır. Bununla birlikte ateş düşürücü olarak kullanılan Parol’un adeti geciktirip geciktirmediği de merak konusudur. Bayanlar farklı sebeplere dayanarak adet günlerini değiştirmek  veya geciktirmek istemektedir. Bu sebeple geciktiren özelliklere sahip ilaçları kullanmak isterler. En kolay yöntem ise ağrı kesiciler olarak görülmektedir. Sağlık açısından ilaç kullanımları öncesi mutlaka hekimlere danışmak gerekir. Kaliteli yaşam sağlıklı olmaktan geçer.

Bayanların adeti geciktirme özelliği olduğunu düşündüğü Parol bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Bu anlamda adet geciktirme özelliği bulunmamaktadır. Zira bayanların çok bildiği yanlışlardan biridir. Eczanelerde adeti geciktiren ve döngüsünü değiştirmek için farklı ürünler bulunmaktadır. Fakat Parol ile denenmesi büyük bir hatadır.

Adet Öncesi Ağrı Kesici İlaç İçmek Adeti Geciktirir mi?

Parol gibi ağrı kesicilerin kullanılması halinde adet öncesi ağrı kesici ilaç içmek adeti geciktirir mi başka bir yanıtı aranan sorudur. Ağrı kesici grubundaki ilaçların hiç biri bu görevi görmemektedir. Fakat adetli dönemlerde kullanacağınız Parol ve diğer ağrı kesiciler ağrıların seviyesini hafifletmektedir. Bazı bayanların kullanması halinde adeti kısa süre sonra kestiği düşünülmektedir. Ancak bilimsel olarak bunun bir yanıtı bulunmamaktadır.

Hangi Ağrı Kesici Adeti Geciktirir?

Bayanların adet döneminde ağrısını hafifletmesi için kullandığı en önemli ilaçlardan biri Arveles gelmektedir. Bu aşamada hangi ağrı kesici adeti geciktirir sorgusu yapanlar Arveles ilacının da bu görevi görüp görmediğini merak eder. Arveles’inde böyle bir özelliği bulunmamaktadır.

Ne Yaparsak Adet Gecikir?

Bayanların adet geciktirmek için araç arayışı olmasına karşın bunun gecikmesinde en önemli silah strestir. Bayanlar strese girdiklerinde adetleri de gecikebilmektedir. Yoğun stres altındayken hormonal değişikliklere uğrayan kadınlar bu anlamda adet döngüsünün değişmesinde de stres ilk sırada yer almaktadır. Bununla birlikte adetin gecikmesine neden olan hususlardan biri de aşırı spor ve harekettir. Bu gibi durumlarda enerji düzeyi adeti de etkilemektedir. İlla ki ilaç kullanmak istiyorsanız bu aşamada doğum kontrol hapları ve antidepresanların bu görevi gördüğü bilinmektedir. Ancak doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar olmaktadır.

Hap Kullanımı Adeti Geciktirir mi?

Herkesin evinde bulunan Parol ve Arveles gibi ilaçların yanında hap kullanımı adeti geciktirir mi merak edilen hususlardan biridir. Her ne kadar soru ve arayış tarzımız farklı olsa da hap kullanımları ve diğer ağrı kesicilerin adeti geciktirmesi mümkün değildir.

Adet Gecikmesinde Ne Gibi Belirtiler Olur?

Bayanların gecikmesi ile endişeye de kapıldığı adet gecikmesinde ne gibi belirtiler olur sorgunuz olabilir. Bu anlamda sık rastlanılan hususlar şu şekildedir;

  • Göğüslerde hassaslık
  • Karın ağrıları
  • Aşırı yorgunluk
  • Baş ağrıları
  • İştahsızlık

Adet gecikmesini sağlamak için eczanelerde farklı ilaçlar satılmaktadır. Bazı ilaçlar reçete ile satılırken reçetesiz satılanlarından bahsetmek mümkündür. Ancak mutlaka doktor kontrolü ile kullanılması gereken ilaçlardır.

Yorum yapın