Mobil Veri Nasıl Paylaşılır? Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı

İnterneti olmayan ve biten kişiler telefondan telefona internet paylaşımı yani mobil veri paylaşımı nasıl yapılır sorusuna yanıtlar aramaktadır. Mobil hotspot paylaşımı içeriğimizde yer almaktadır.

Belli kotalarla satın alınan GSM hatları kişilerin ihtiyacını karşılamayabilir. Bu aşamada interneti biten kişiler yanında olan sevdiklerinin telefondan internet paylaşımına ihtiyaç duymaktadır. Zira internetsiz bir akıllı telefon bir işe yaramayabilir. Bu yüzden telefondan telefona internet paylaşma yoluna gidilmektedir. Bu paylaşım ise nasıl yapıldığı sorgulanan ve aranılan hususlardan biridir.

Yaşam internet paylaşımı ile çok daha eğlenceli olurken teknolojik aletlerde bu hizmeti alabiliyor olduğunuzu unutmayın. İşte sizlere ios ve android işlemcili telefonlardan veri paylaşım için yapmanız gereken hususlar.

İos ve Android İşlemcili Telefonlardan Mobil Veri Paylaşımı

Mobil Veri Nasıl Paylaşılır? Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı
Mobil Veri Nasıl Paylaşılır? Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı

Android işlemcili bir telefona sahipseniz mevcut mobil verinizi başka bir telefonla paylaşabilir ve alabilirsiniz. Bu aşamada mobil veri paylaşımı için atacağınız adımlar şunlardır;

 • Telefonunuz ayarlar menüsüne girin
 • Bağlantılar menüsünü seçin
 • Açılan sayfadan Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşım seçeğini seçin.
 • Açılan yerden mobil erişim noktasını aktifleştirin.
 • Burada açılan internet şifresini arkadaşınızla paylaşın.

Okunmalı Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Böylelikle internetinizi başka bir telefonla paylaşmış olursunuz. İos işlemcili bir telefona sahipseniz bu aşamada mobil veri paylaşımı şu şekildedir;

 • Ayarlar menüsünü seçin
 • Hücresel menüsüne gidin
 • Açılan sayfadan kişisel erişim noktasını ayarlayı seçin
 • Açılan sayfadaki yönergeleri yerine getirerek aktif hale getirin.

Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı

Mobil Veri Nasıl Paylaşılır? Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı
Mobil Veri Nasıl Paylaşılır? Telefondan Telefona İnternet Paylaşımı

GB sorunu olan ve interneti kalmayan kişiler ihtiyacını yanında bulunan bir telefondan karşılayabilmektedir. Bu husus ise telefondan telefona internet paylaşımı ile yapılmaktadır. Söz konusu veri paylaşımı işlemciye uygun olarak yukarıda belirtiler yönergeler yerine getirilerek yapılmaktadır. Öyle ki telefondan tüm akıllı cihazlara internet paylaşımı mümkündür. Kablosuz alıcısı olan teknolojik aletlerde bu imkan kullanılabilmektedir.

Android işlemlicili telefon kullanan kişiler internet paylaşımını üst kısımdan aşağı indirdikten sonra açılan hotspot menüsünü aktif hale getirerek internetini paylaşabilir. İos işlemcilerde ise kişisel erişim noktasının açılması gerekmektedir. Bu aşamada kullanıcıların en çok merak ettiği husus telefondan internet paylaşımı güvenilir mi olmaktadır. Paylaşımda şifre kullanılmaktadır. Bu şifre kimsenin bilmeyeceği şekilde kodlanmalıdır. Bu sayede güvenli kılınabilir. Ancak paylaşımda bir şifre kullanmadıysanız sizin için tehlike arz edebilir. Yani güvenilir olmaktan çıkmaktadır.

Okunmalı Tubidy Müzik İndir

Samsung Telefondan Başka Telefonun İnternetine Bağlanma

Android işlemcili Samsung telefon kullanıyorsanız başka bir telefondan internet paylaşımı alabilirsiniz. Bu paylaşım alınabilmesi için telefonun wifi aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Hotspot veri paylaşımı açık olan bir telefonun şifresini edinmeniz halinde samsung telefondan aşka telefonun internetine bağlanma hizmetini alabilirsiniz. Bunun için;

 • Ayarlar bölümüne girin
 • Burada genel yönetimde sıfırla seçeneğini seçin
 • Açılan ekranda ağ ayarlarını sıfırlayın.

Diğer bir yol ise telefonun üst kısmını aşağıya doğru kaydırın. Wifi’yi aktif hale getirin. Sonrasında arama menüsü ile internet paylaşımını bulun ve üzerine tıklayarak bağlan menüsüyle devam edin. Bu aşamadan sonra telefon size internet paylaşım şifresini soracaktır. Şifreyi doğru girmeniz halinde Samsung internet bağlantısı sağlanmış olmaktadır.

Yorum yapın