Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman – Ay Tutulması Ne Kadar Sürer?

Gündem Türkiye’de ay tutulması saat kaçta, kanlı ay tutulması ne zaman olarak sıkça yapılan araştırmalardan. Bu anlamda merak edilen ay tutulması oldu mu, ne kadar sürer içeriğimizde yer almaktadır.

Astroloji meraklılarının yakından takip ettiği ve gündemi oluşturduğu kanlı ay tutulması ne zaman sorguları yapılmaktadır. Astrolojiye bağlı olarak her yıl dünyanın farklı bölgelerinde gök olayları yaşanmaktadır. Bu anlamda kanlı ay tutulması 2023 yılı içerisinde olması beklenilen bir doğa olayıdır. Kanlı Ay tutulması geçtiğimiz 16 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşmiştir.

Dünya’nın gölgesinde giren Ay’ın sonrasında gerçekleşen kanlı ay tutulması atmosferde etkileşim yaşar. Böylelikle ay kırmızımsı bir renk alır. Bu olay doğa olayıdır ve kanlı ay tutulması olarak görülmektedir. Tutulma ise dünyanın farklı yerlerinde farklı olarak görülebilir.

Kanlı Ay tutulması Ne Zaman

Türkiye’de Ay tutulması Saat Kaçta

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kanlı ay tutulması gerçekleşti. 16 Mayıs tarihinde yaşadığımız tutulma sabah 06,47 sularında gerçekleşti. Ancak tam tutulma ise 08.11 gibi yaşandı. Yaşanıla kanlı ay tutulması ile ay dünyanın gölgesinde yaklaşık 1 saat 18 dakika kaldı. Tutulmayı en iyi şekilde izlemek için açık bir gökyüzü yeterli oldu.

2024 Ay tutulması Ne Zaman

Bu yıl kanlı ay tutulmasını heyecanlı bakışlarla izleyen milyonlarca kişi 2024 yılında ay tutulması ne zaman olacak sorgusu yapıyor. Yeni yılda ay tutulması olur mu, kanlı ay tutulması 2024 yılında ne zaman henüz bilinmiyor. Ancak yapılan duyurular sonrası ayrıntıları sayfamızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın