Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır? Ne İşe Yarar?

Instagram sakin mod 5 adımda nasıl kapatılır? Instagram Sakin mod ne işe yarar? Sizlere açıklıyoruz.

Akıllı telefonlarla birlikte internetin yaygınlaşması özellikle sosyal medya kullanıcılarının sayısını artırdı. Bu anlamda yoğun kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya şirketleri de yeni özellikleri birer birer sunmaya başladı. Instagram bu özellikleri sunan sosyal medyalardan biri oldu. Yoğun yaşam koşulları içerisinde bazı kişiler kendilerini instagram sakin mod ile teknolojiden uzak tutmaya çalışmaktadır. Hatta bazılarının sıkıldığından bahsetmek mümkündür.

Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır Nasıl Açılır?

Instagram sakin mod aktif hale getirildiğinde beğeniler, mesajlar gibi tüm bildirimler kapatılmaktadır. Bu sayede sessizliğe bürünen telefonunuz ile instagram üzerinden iletişim yolu kapanmış olur. Taki siz telefonu açıp, uygulamaya girene kadar. Bu uygulamayı aktif edenler ise instagram sakin mod nasıl kapatılır sorgusu yapmaktadır. Kapatmak için 5 önemli kısa yol şunlardır.

Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?
Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?
  • İnstagram sayfanız ile profil sayfanızı açın
  • Profil simgenin sol üstünde bulunan üç yatay çizgiye tıklayın.
  • Ayarlar ile Gizlilik menüsünü seçin.
  • Bildirimler seçeneğini seçin.
  • Sessiz mod yeşil ise kaydırarak kapatın.

Ayarlar ve gizilik menüsü içerisinde tümünü durdur aktifse bunu kapatmanız halinde yine instagram üzerinden size gelen bildirimleri almaya başlıyorsunuz.

Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Kişiler kapatma isteği kadar instagram sakin mod nasıl açılır sorusunu sormaktadır. Uygulamanın kullanılmaya başlanması ile birçok kullanıcı bu durumdan çok mutlu oldu. Zira her türlü bildirimin gelmesini istemeyen kullanıcılar için tam bir biçilmiş kaftan oldu. Bu anlamda sakin modu açmak isteyenler şu şekilde açabilir.

Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?
Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?
  • İnstagram uygulaması ayarlar menüsünü seçin
  • Bildirimleri seçin
  • Burada sakin mod seçeneğini seçin
  • Açılan sayfadan sakin modu aktif hale getirin
  • Buradan bildirim almak istemediğiniz süreyi seçin

Bildirimlerin kapatması ise yaklaşık 8 saat süreyle yapılabilmektedir. Sonradan tekrar devam etmek isterseniz aynı adımları tekrar uygulayın.

Instagram Sakin Mod Ne İşe Yarıyor?

Sakin modun kullanılabilir hale gelmesiyle instagram kullanıcılarının merak ettiği husus sakin mod ne işe yarıyor olmaktadır. Tamamıyla sosyal medya üzerinden gelen mesajlar, beğeniler ve diğer bildirimlerin kapatılmasıdır. Bu sayede uygulama sakin moda geçiş yaparken sizleri de rahatsız etmemektedir. Sizleri takip edenler ise profilinizdeki biyografi bölümünde sakin moda geçiş yaptığınızı görüntüleyebiliyor. Size mesaj atılması halinde ise otomatik mesaj ile sakin modda olduğunuz bildiriliyor.

Sosyal medya ile telefonda daha az vakit harcamak isteyenler için önemli bir adım olan instagram sakin mod nasıl kapatılır sorgusunun yanında nasıl açılır merak edilen diğer unsurdur.

Instagram sakin mod yok

Sosyal medya kullanıcıları haberini almış olmasına rağmen uygulamaya girdiklerinde instagram sakin mod yok sorgusu yapmaktadır. Bu durumun açıklaması ise şu şekildedir. Uygulama henüz yeni bir özelliktir. Pilot olarak bazı ülkelerde kullanılmaktadır. Kanada, Avustralya, İrlanda, ABD ve Birleşik Krallık gibi Yeni Zellanda’da pilot olarak uygulanmaktadır. Bu anlamda Türkiye’de bu özellikle uygulamada henüz yoktur. Türkiye’de de yakın gelecekte uygulanacak olan bu özellik hakkında öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Yorum yapın