Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Bin Lira Maaşla İşçi Alımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Bin Lira Maaşla İtfaiye Eri alımı yapacak. Antalya İtfaiye Eri başvuru şartları ve koşulları içeriğimizde yer almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere itfaiye eri alacağını açıkladı. 657 DMK’ya göre görevlendirilecek olan itfaiye eri sayısı ise 50 olarak açıklandı. Maaşları ise 24 bin liradan başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 50 itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu. Bu anlamda başvuruların son tarihi 27 Ekim oldu. Başvuru ile şartları taşıyan kişiler 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre çalıştırılacak. Böylelikle itfaiye çalışanı olmak isteyen kişilerde istenilen şartlar şu şekilde,

  • TC vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yoksun olmama
  • Kasten işlenen suçtan dolayı 1 yıl ve daha fazla hapis cezası almama
  • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması
  • İtfaiye Eri olmayı engelleyecek hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak.

Nasıl Başvurulacak?

Antalya Büyükşehir Bünyesinde itfaiye eri olarak çalışacak kişiler başvuruları şahsen yapması gerekiyor. Posta ile yapılan başvurular geçersiz sayılırken bilmeniz gereken başlıca hususlar ve başvuru adresi şu şekilde,

  1. Başvuru tarihi 23 Ekim – 27 Ekim arasında
  2. Başvuru yapılacak adres: Gülveren Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Kepez (İtfaiye binası, İnsan Hakları Birimi)

Başvuru yapacak kişiler istenilen bilgi ve belgeleri le birlikte 23 – 27 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru adresine şahsen başvurmaları gerekiyor. Bu anlamda eksik belge ile başvuru yapanların başvurusu geçersiz sayılacak. Adayların mağduriyet yaşamaması için eksiksiz olarak başvuru yapması önemli.

Yorum yapın