2023 MSÜ Soru ve Cevapları PDF

2 Nisan tarihinde yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına katılan kişiler şimdiden 2023 MSÜ soru ve cevapları pdf arayışına girdi. Hayatını Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kazanmak ve devam ettirme hayalinde olan kişiler MSÜ sınavına girdi. 2023 MSÜ Sınav soru ve cevapları ile diğer bilgiler yazımızda bulunuyor.

Milli Savunma Üniversitesi Soru ve Cevapları

Yapılan MSÜ sınavı ile birlikte sınava katılanlar sınav soru ve cevaplarını merak ediyor. Zira sorular bir sonraki sınava girecekleri de yakından ilgilendiriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde komutan olarak asker olmak isteyenlerin hayali MSÜ sınavından geçiyor. Sınavda verilen cevaplar ile puanlar yaklaşık olarak tahmin edilebiliyor. Bu anlamda katılıcılar özellikle doğru yanıtları gündem oldu.Bu sebeple 2023 MSÜ Soru ve cevapları arayışında bulunuyorlar.

2 Nisan Pazar günü yapılan Milli Savunma Üniversitesi sınavına ait sorular ve yanıtları gün içerisinde yayınlanacak. ÖSYM tarafından yapılan sınavın soruları ve yanıtları yine ÖSYM tarafından duyurulacak. Sınava ait soruların yayınlaması ile linki yine sayfamızdan takip edilebilecek. Bu aşamada en önemli soru MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak oluyor.

2023 MSÜ Soru ve Cevapları PDF Ne Zaman Yayınlanacak?

MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde komutan olmak isteyenlerin en önemli aşaması MSÜ sınavı. Bu sınavı kazananlar asker olma yolunda büyük bir adım atmış olacak. Bu anlamda sınava girenler MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt aramaktadır. 2023 MSÜ Soru ve cevapları yayınlanmasının ardından MSÜ sınav sonuçları 27 Nisan tarihinde açıklanacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar TC numarası ve kendilerine tahsis edilen şifreler ile ÖSYM sayfasından sonuçları görebilecek. Sonuçlar https://sonuc.osym.gov.tr adresinden yayınlanacak. Aynı zamanda sonuçlar ÖSYM Mobil uygulaması ile öğrenilebilecek. Zira internette yayınlanan sonuçlar katılımcılara tebliğ niteliği taşıyacak.

MSÜ Taban Puanları

MSÜ Sınavı taban puanları da önemli. Bu sebeple yoğun ilgi görüyor. Sınav sonuçları ile birlikte önemli olan husus taban puanları ile kontrol edilmesi. MSÜ Kara, Hava ve Deniz Harp okullarına kadın ve erkek katılımcıların taban puanları sayısal, eşit ağırlık ve sözel olarak açıklandı. Buna göre;

HARP OKULLARI ERKEK ADAYLAR:

  • HHO Sayısal Taban Puanı: 350,92813
  • KHO, DHO, SG Sayısal Taban Puanı: 311,56385
  • KHO Eşit Ağırlık Taban Puanı: 313,94375
  • KHO Sözel Taban Puanı: 348,02558

HARP OKULLARI KADIN ADAYLAR

  • HHO Sayısal Taban Puanı: 396,92667
  • KHO, DHO, SG Sayısal Taban Puanı: 386,50110
  • KHO Eşit Ağırlık Taban Puanı: 379,29266

Yorum yapın